5 rád ako si na dovolenku zbaliť to najlepšie cestovné poistenieObdobie letných dovoleniek je ideálnym časom na oddych od každodenných povinností. Nikomu sa predsa nechce riešiť problémy ešte aj na plážovom ležadle. Aby ste si dovolenku mohli užiť čo najlepšie a hlavne bez starostí, máme pre vás niekoľko tipov na to, ako si vybrať to pravé cestovné poistenie.

  1. Rozhodujte sa podľa cieľa a dĺžky cesty – Ak sa chystáte na dovolenku letecky, určite sa vám bude hodiť poistenie batožiny. Adrenalínový pobyt s vodným lyžovaním či lezením po skalách si bude vyžadovať aj poistenie v prípade úrazu. Podľa programu dovolenky si teda dobre premyslite, čo je pre vás naozaj nevyhnutné. Taktiež si môžete vybrať od krátkodobého až po celoročné cestovné poistenie. Plaťte len za to, čo potrebujete.
  2. Nehody vyžadujú náhradu škody – Ak počas dovolenky niečo poškodíte, napríklad v obchode so suvenírmi,bude to nepríjemné a možno aj drahé. Vhodné je pripoistiť si aj zodpovednosť za spôsobené škody či právnu ochranu v zahraničí.
  3. Čo v prípade nečakaných udalostí? – V prípade akejkoľvek udalosti, pre ktorú sa nebudete môcť zájazdu zúčastniť, môžete požiadať aj o poistenie prípadného storna zájazdu a následne vám poisťovňa vráti peniaze.
  4. Aj poistenie má svoje limity – Cestovné poistenie s poistným krytím napr. do Bulharska, vám určite nebude stačiť do Indie. Čím je krajina exotickejšia a rizikovejšia, tým viac si dovolenka vyžadujekvalitné cestovné poistenie s viacerými pripoisteniami
  5. Cestovné poistenie môže byť aj lacné - Na internete často nájdete porovnávaciu kalkulačku, kde si môžete vypočítať, koľko vás bude stáť cestovné poistenie „šité na mieru“ vašej dovolenke.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na info@x-poistenie.sk. Radi vám pomôžeme s výberom cestovného poistenia.