5 vecí, ktoré musíte vedieť pred návštevou ČernobyľuČernobyľ vo väčšine z nás evokuje strach. Mnoho ľudí napriek tomu láka spoznať tajomné mesto po výbuchu jadrovej elektrárne. Chcú zažiť adrenalín a vidieť na vlastné oči mrazivú atmosféru. Pred návštevou Černobyľu nezabudnite na týchto 5 základných pravidiel.

  1. Vybavte si platný cestovný pas. Každý návštevník Černobyľu je povinný mať so sebou vlastný cestovný pas a preukazovať sa ním. Pre istotu si prineste aj kópiu pasu.
  2. Najlepší čas pre návštevu Černobyľu neexistuje. Mesto má svoje čaro v každom ročnom období. Najviac výletov sa napriek tomu podniká v jeseni, kedy máte s padajúcimi listami krásny zážitok.
  3. Neobávate sa radiácie. “Chytiť” nebezpečnú dávku radiácie je nepravdepodobné. Radiácia sa nachádza len na zopár miestach a tam vás sprievodcovia nepustia. Vo väčšine častiach Černobyľu je žiarenie dokonca menšie ako žiarenie Zeme.
  4. Ponuky rôznych výletov môžete nájsť v cestovných kanceláriách. Zájazd odporúčame zakúpiť priamo u poskytovateľov. Pri návšteve na vlastnú päsť musíte získať povolenie cestovať zónou. Povolenie poskytujú cestovné kancelárie. Zónou vás pustia iba na vlastnom aute. Motocykle netolerujú.
  5. Dávajte si pozor na konečnú cenu. Mnoho agentúr neukazuje konečnú cenu a musíte sa pripraviť na náklady za stravu a cestovné poistenie. V cestovke sa tak isto nezabudnite uistiť, že v krajine neprebiehajú rôzne nepokoje.

Pred návštevou Černobyľu odporúčame porovnať ceny cestovného poistenia vo všetkých poisťovniach. V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom dobrého cestovného poistenia nás neváhajte kontaktovať na info@x-poistenie.sk.