5 vecí, ktoré musíte vedieť pred návštevou ČernobyľuČernobyľ vo väčšine z nás evokuje strach. Mnoho ľudí napriek tomu láka spoznať tajomné mesto po výbuchu jadrovej elektrárne. Chcú zažiť adrenalín a vidieť na vlastné oči mrazivú atmosféru. Pred návštevou Černobyľu nezabudnite na týchto 5 základných pravidiel.

  • Vybavte si platný cestovný pas. Každý návštevník Černobyľu je povinný mať so sebou vlastný cestovný pas a preukazovať sa ním. Pre istotu si prineste aj kópiu pasu.
  • Najlepší čas pre návštevu Černobyľu neexistuje. Mesto má svoje čaro v každom ročnom období. Najviac výletov sa napriek tomu podniká v jeseni, kedy máte s padajúcimi listami krásny zážitok.
  • Neobávate sa radiácie. “Chytiť” nebezpečnú dávku radiácie je nepravdepodobné. Radiácia sa nachádza len na zopár miestach a tam vás sprievodcovia nepustia. Vo väčšine častiach Černobyľu je žiarenie dokonca menšie ako žiarenie Zeme.
  • Ponuky rôznych výletov môžete nájsť v cestovných kanceláriách. Zájazd odporúčame zakúpiť priamo u poskytovateľov. Pri návšteve na vlastnú päsť musíte získať povolenie cestovať zónou. Povolenie poskytujú cestovné kancelárie. Zónou vás pustia iba na vlastnom aute. Motocykle netolerujú.
  • Dávajte si pozor na konečnú cenu. Mnoho agentúr neukazuje konečnú cenu a musíte sa pripraviť na náklady za stravu a cestovné poistenie. V cestovke sa tak isto nezabudnite uistiť, že v krajine neprebiehajú rôzne nepokoje.
Pred návštevou Černobyľu odporúčame porovnať ceny cestovného poistenia vo všetkých poisťovniach. V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom dobrého cestovného poistenia nás neváhajte kontaktovať na info@x-poistenie.sk.


Ďalšie aktuality