Čakajú poisťovníctvo v novom roku zmeny?V princípe sa môže stať, že Povinné zmluvné poistenie na to isté auto nájdete v dvoch rôznych poisťovniach za dve rôzne ceny. Ako je to možné?

Poisťovne určujú výšku PZP podľa niekoľkých základných parametrov, medzi ktoré patrí najmä vek vozidla, výkon a objem motora, ale aj najväčšia prípustná celková hmotnosť. Cena okrem toho závisí aj od veku držiteľa vozidla, okresu, kde je auto prihlásené, ale aj od počtu škodových udalostí.

V tomto období sa poisťovne zameriavajú na konkrétne typy klientov, a podľa toho upravujú aj ceny PZP. Viac cenových skupín klientov znamená viac hodnotiacich parametrov. Zároveň, mladí ľudia do 25 rokov a skúsení vodiči nad 65 rokov majú vyššie poistné, pretože sa predpokladá, že sú rizikovou skupinou vodičov.

Možno teda očakávať, že ceny poistného v novom roku pôjdu opäť mierne nahor, predpokladá sa, že o 5 až 8%. Preto je veľmi výhodné vopred si cenu porovnať prostredníctvom online kalkulačky, na základe ktorej sa dozviete, v ktorej poisťovni je pre vaše auto najvýhodnejšia cena PZP.

Porovnanie cien online