Cestovné poistenie oceníte aj pri turistikeJeseň je vhodné obdobie na spoznávanie slovenskej prírody, hôr, jaskýň a všetkých krás, ktoré naša krajina ponúka. Jesenné počasie už nie je príliš horúce, no pozor si treba dávať najmä po daždi. Turistické chodníky bývajú klzké a ľahko sa môže stať úraz. Vtedy je užitočné mať v ruksaku "zabalené" aj poistenie na hory.

Čo zahŕňa cestovné poistenie na Slovensku?

Ponuky jednotlivých poisťovní sa v rámci cestovného poistenia na Slovensku líšia. Balíček poistenia na hory môže zahŕňať: poistenie storno poplatku, poistenie prerušenia cesty, poistenie batožiny a dokladov, poistenie zachraňovacích nákladov, úrazové poistenie v prípade trvalých následkov a smrti, poistenie zodpovednosti za škodu alebo finančné krytie nákladov, ktoré sú spojené s technickou časťou zásahu horskej služby. V niektorých poisťovniach si tiež môžete vybrať poistenie, ktoré kryje rizikové športy, ako napríklad tandemový zoskok či leteckú akrobaciu.

Ako uzatvoriť poistenie na hory?

Cestovné poistenie na Slovensku alebo Poistenie do hôr uzatvoríte jednoducho online, a to len za pár minút. Stačia vám na to 4 jednoduché kroky:

  1. Porovnanie cien: Najprv si v kalkulačke vypíšete dátum začiatku a konca poistenia, vyberiete územnú platnosť (Slovensko), odpoviete na doplnkové otázky, zadáte počet osôb a váš dátum narodenia. Kliknutím na tlačidlo "Pokračovať" sa vám zobrazia ponuky jednotlivých poisťovní.
  2. Výber pripoistenia: Nad cenovými ponukami poisťovní si môžete vybrať aj z ponuky pripoistení, ktoré si v balíčku prajete. Po tomto výbere sa vám zobrazia už len tie ponuky, ktoré obsahujú vami vybrané pripoistenia. Náš tip: Dobrou voľbou je výber pripoistenia v prípade úrazu a pri zásahu horskej služby.
  3. Poistenie: Ak ste si vybrali ponuku, ktorá vám najviac vyhovuje, kliknite na tlačidlo "Poistite sa", vyplňte svoje údaje v sekcii Údaje o poistníkovi a vyberte si spôsob platby poistného. Opäť kliknite na tlačidlo "Pokračovať".
  4. Poistené osoby: V tomto kroku môžete vyplniť údaje o ďalších osobách, ktoré idú s vami na hory. Ak už máte všetko vyplnené, pokračujte na Zhrnutie, kde si overíte všetky zapísané údaje a v prípade potreby ich ešte upravíte.

Nakoniec vytvorte Návrh poistnej zmluvy.

A je to! Práve vám na vami udanú e-mailovú adresu prišli všetky potrebné doklady o uzatvorenom poistení. Vytlačte si ich, uhraďte poistné a môžete si bez starostí vychutnávať turistiku.


Porovnať ceny