Havarijné poistenie: Kedy sa naozaj oplatí?Povinné zmluvné poistenie je dané zákonom a zväčša nezahŕňa ochranu auta pred poškodením, krádežou alebo živelnými udalosťami. V prípade, že vám v minulosti auto poškodila silná búrka alebo stret s lesnou zverou, ste sa určite presvedčili, že mať dobré havarijné poistenie je naozaj nevyhnutnosť.

Havarijné poistenie slúži na náhradu škôd, ktoré vznikajú ako následok dopravnej nehody, krádeže, vandalizmu či živelnej udalosti. Ak vlastníte nové auto, uzatvorenie tohto poistenia by malo byť samozrejmosťou. Vstupný vek auta, ktoré sa ešte dá havarijne poistiť, je 15 rokov.

V rámci havarijného poistenia existuje sa dá uzatvoriť čiastočné havarijné poistenie. Je lacnejšie a ochráni vás, napríklad pred poškodením auta vplyvom živelnej udalosti, stretnutím s lesnou zverou či rozbitím skiel. Ponuka rizík sa v jednotlivých poisťovniach líši.

Poškodené auto si môžete nechať opraviť v zmluvnom servise poisťovne alebo vo vami vybranom servise. Pri druhej možnosti však musíte rátať s tým, že komunikácia s poisťovňou môže byť dlhšia a komplikovanejšia.

Pozor! Havarijné poistenie sa nevzťahuje na škody, ktoré vznikli napríklad pod vplyvom alkoholu, korózie, úmyselného konania užívateľa vozidla, chybnej konštrukcie, nesprávnej obsluhy, v dôsledku vedenia vozidla osobou, ktorá ešte nemá vodičský preukaz, v dôsledku skratu alebo používania vozidla na iné účely, ako sú uvedené v poistnej zmluve.

Výpočet havarijného poistenia vám radi pripravíme pomocou formulára na našej webovej stránke. Poistenie auta online tak zvládnete rýchlo a jednoducho.

Formulár havarijného poistenia