Je platba cez PayPal bezpečná?PayPal slúži na bezpečný nákup cez internet. Okrem platenia umožňuje posielať peniaze medzi užívateľmi. Prihlasovanie do účtu je podobné ako do internet bankingu. Služba je rozšírená vo väčšine čínskych e-shopoch. Je nákup cez PayPal bezpečný?

Na aktiváciu účtu stačí 7 jednoduchých krokov

Na založenie účtu musíte vlasniť kreditnú kartu. Môžete si založiť 3 tipy účtov. Osobný účet slúži na nákup a platbu cez internet. Vedúci účet je užitočný len na príjem platieb. Biznis účet ponúka širšie možnosti pre online podnikateľov. Pri aktivácii sa držte 7. jednoduchých krokov.

  1. Navštívte stránku www.paypal.com/sk/com
  2. Zaregistrujte si účet
  3. Prihláste sa
  4. Zaregistrujte platobnú kartu
  5. Overte kartu stiahnutím malej čiastky (okolo 2 - 3 eur)
  6. Zadajte kód zo stiahnutej sumy (nájdete v internet bankingu)
  7. Overovaciu čiastku dostanete späť pri nákupe

Aké sú výhody platby cez PayPal?

Zahraničné obchody bývajú často nedôveryhodné. Veľkou výhodou je to, že platbou cez PayPal nemá obchodník šancu zistiť vaše údaje. Pri nedodaní alebo chybnosti tovaru môžete obchodníka nahlásiť a peniaze obdržíte späť.

Dávajte si radšej pozor

Druhým spôsobom uskutočnenia platieb cez PayPal je kreditné dobíjanie. Pri dobíjaní nie je nutné registrovať platobnú kartu do systému. Stačí požiadať známeho, aby vám čiastku doplnil na účet. Známy zadá požadovanú čiastku, údaje internet bankingu a suma sa prepíše. Tu nastáva bezpečnostné riziko. Dobíjanie prebieha cez amatérsky pôsobiace stránky: www.paypal-dobijanie.sk. Užívateľom sa môže zdať, že ide o phishing. Phishing je hackerská technika lovenia hesiel. Prebieha na amatérsky pôsobiacich stránkach, kde hackeri žiadajú citlivé údaje.

Tak isto si chráňte prihlasovacie údaje. Ak má niekto prístup do vašej e-mailovej adresy, môže PayPal požiadať o nové heslo. K účtu môže byť pridaný ďalší kontaktný e-mail. V tom prípade sa rýchlo prihláste, zmeňte heslo a odstráňte pridaný e-mail. Nastavte si nový e-mail s novým heslom. Určite sa vyhnite rovnakým heslám na účte PayPal a v emailovej adrese.

Skúsenosti s platbou cez PayPal sú rôzne. Na obranu platí, že nič na internete nie je 100% bezpečné. Preto neprepájajte účet s kartou, na ktorej máte veľa financií a dodržujte zásadné pravidlá uvedené v článku.


Ďalšie aktuality