Menej nehôd vďaka asistenčným službám?Od januára do septembra minulého roka bolo zaznamenaných vyše 10 000 dopravných nehôd. Ich počet oproti minulým rokom vzrástol. Dôvodom vzniku dopravných nehôd je najčastejšie nedostatočná pozornosť pri šoférovaní spôsobená telefonovaním a využívaním mobilu počas jazdy.

Cena povinného zmluvného poistenia závisí od vodičských skúseností, škodovej histórie i veku vodiča. Zohľadňujú sa aj technické parametre auta a dokonca aj okres, v ktorom auto jazdí. PZP musí mať podľa zákona uzatvorené každé vozidlo, ktoré sa pohybuje po ceste. V rámci definície tohto druhu poistenia ide o poistenie za škodu, ktorú spôsobilo poistené vozidlo inému motorovému vozidlu.

V súčasnosti si PZP môžete vyskladať aj sami. Stačí určiť, aké pripoistenia si želáte mať v jednom balíku. Najčastejšie ide o pripoistenie pre poskytnutie plnenia v prípade živelnej udalosti či pri strete so zverou. Môžete si pripoistiť aj batožinu a zdravie seba i posádky vášho vozidla.

Ak si chcete auto poistiť voči rôznym rizikám, ako sú krádež, havária, vandalizmus či živelná udalosť, odporúčame vám uzatvoriť si havarijné poistenie, ktoré spoľahlivo ochráni vaše auto.

Jednou z noviniek, ktorá by sa v blízkej budúcnosti mala v automobilom priemysle zaviesť, budú asistenčné služby vozidla, v skratke ADAS. Ide o bezpečnostné systémy, ktoré môžu v konečnom dôsledku znížiť nehodovosť na cestách. Bude medzi ne patriť napríklad adaptívny tempomat, detekcia mŕtveho uhla či varovanie v prípade opustenia jazdného pruhu. V niektorých vozidlách sa môže objaviť aj vedenie v jazdných pruhoch či dokonca nočné videnie.

Tieto bezpečnostné systémy sa časom môžu stať štandardom a povinnosťou, podobne, ako sa nimi stali bezpečnostné pásy pred vyše 50 rokmi.

Porovnať ceny PZP