Nárast kritických chorôb ovplyvňuje aj poisteniaAlarmujúce štatistiky upozorňujú na to, že čoraz viac Slovákov trpí kritickým ochorením. Ak sa u človeka prejaví kritická choroba, v mnohých prípadoch to znamená nielen dodatočné výdavky na liečivá, ale netreba zabúdať ani na to, že niekedy hrozí aj výpadok pravidelného príjmu.

Čo sú kritické choroby?

Medzi kritické ochorenia, ktoré najviac postihujú obyvateľov Slovenska, patria zhubné nádory, infarkt, rakovina žalúdka či choroby obehovej sústavy. Zarážajúce je, že nádorové ochorenia sú v posledných rokoch diagnostikované najmä mladým ľuďom. Navzdory týmto negatívnym štatistikám treba poznamenať, že medicína kráča s dobou a počet úspešne vyliečených pacientov aj vďaka pokročilým technológiám každým rokom rastie.

Istota v ťažkom období

Aj napriek tomu, že v súčasnosti je pravdepodobnosť vyliečenia, našťastie, oveľa vyššia, kritická choroba dokáže ovplyvniť nielen život jednotlivca, ale aj celej jeho rodiny. Vysoké výdavky na lieky a liečenia dokážu ovplyvniť rozpočet celej domácnosti na dlhý čas. Pomocnú ruku vám v tomto prípade dokáže podať práve poisťovňa. Proti vzniku kritických chorôb sa totiž dá poistiť, čo znamená, že si v rámci životného poistenia môžete zvoliť aj pripoistenie pre prípad kritickej choroby.

Prečo pripoistenie kritickej choroby?

Pripoistenie kritickej choroby vám môže pomôcť s náhlym výpadkom príjmu v domácnosti, uhradiť poplatky spojené s pobytom v nemocnici či zabezpečenie kvalitnejšej zdravotnej starostlivosti. Dôležité je aj nastavenie poistnej sumy. Treba totiž myslieť na to, aké finančné náklady si bude vyžadovať priebeh kritickej choroby a tomu prispôsobiť aj mesačnú platbu poistenia.

S uzatvorením kvalitného životného poistenia s pripoistením proti kritickým chorobám vám ochotne pomôžeme. Stačí vyplniť formulár na odkaze nižšie.

Chcem poradiť