Navštívte Dubaj s našou malou príručkouDubaj je snom každého cestovateľa. Nachádza na východnom pobreží Arabského poloostrova. Turistov víta pohostinnosťou a zároveň ponúka zaujímavý pohľad na arabskú kultúru. Láka vás miesto vybudované na piesku? Inšpirujte sa našimi 7. tipmi.

  • Ideálny čas na návštevu Dubaja je koniec októbra až začiatok mája. Príjemné teploty sa pohybujú od 25 do 30 °C. Večery sú chladnejšie a možno budete potrebovať teplý sveter. Dubaj neodporúčame navštevovať cez leto. Vtedy sa teploty šplhajú až na 45 °C. Kvôli vzduchu býva pocitová teplota často o 10 stupňov vyššia.
  • Dubaj je tolerantný a kozmopolitný štát. Všetci návštevníci sú srdečne vítaní. Pred cestou si dajte si pozor na platnosť cestovného pasu. Do krajiny vás pustia iba s platným cestovným pasom najmenej 6 mesiacov. Možno budete mať problém so zásuvkami, ktoré sú rovnaké ako v Anglicku. Adaptér si môžete kúpiť alebo požičiať na recepcii hotela.
  • Turisti sa najviac tešia na najvyššiu budovu sveta Burj Khalifa. Vstupné pre jednu osobu stojí približne 30 eur. Lístky sa dajú kúpiť na mieste, ale odporúčame zakúpenie vopred cez internet. Vyhnete sa dlhým radom, prípadne úplne vypredaným lístkom. Neberte si so sebou zbytočné veci. Pred vstupom musíte prejsť kontrolou podobnej letiskovej kontrole.
  • Miesta mena je 1 Dirham (1 € = 3,80 Dhs). Peniaze si môžete zameniť vopred alebo na letisku, v hoteli, zmenárni či banke. Najlepší kurz je v bankách. Pri nákupe odporúčame platiť domácou menou. V Dubaji sú akceptované všetky medzinárodné platobné a kreditné karty. Čo sa týka cien, nemusíte sa obávať. Sú prijateľné. Bližšie k centru mierne rastú.
  • Cenovo dostupným a najrýchlejším spôsobom dopravy je metro. Na prepravu potrebujete Nol kartu. Dá sa zakúpiť na stanici metra, autobusovej stanici, ale aj v obchode. Na výber máte zo 4 typov kariet. Turistom odporúčame červený a strieborný typ.
  • 85% obyvateľov tvoria prisťahovalci a oficiálnym náboženstvom je islam. Preto nezabúdajte na miestne pravidlá. V plážovom oblečení sa pohybujte výhradne na pláži. Na ulici nekonzumujte alkohol a nekritizujte vieru či vládu. V Dubaji sú zakázané akékoľvek prejavy homosexuality.
  • Do Dubaja nie sú povinné žiadne očkovania. Slováci si všetky zdravotné náklady hradia z vlastného vrecka. Pred cestou vám odporúčame poistiť sa. Ceny všetkých poisťovní si môžete porovnať tu.
Vedeli ste, že Dubaj je hneď po Fínsku druhým najbezpečnejším štátom sveta? V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom cestovného poistenia nás neváhajte kontaktovať na info@x-poistenie.sk


Ďalšie aktuality