Kapverdské ostrovy očaria celoročneLetné prázdniny sú za nami. Horúce dni sú už len spomienkou a niektorí z nás nestihli zrelaxovať na dovolenke. Na Kapverdských ostrovoch je však počasie stabilné celoročne. Ak nemáte radi húfy turistov a neznesiteľné teploty je pre dovolenku na Kapverdoch ideálny čas. V tomto článku prinášame užitočné informácie pre dokonalú dovolenku v tropickom raji.

Zaujímavá geografia spojená s bohatou históriou láka tisíce turistov

Súostrovie sa nachádza približne 570 kilometrov od pobrežia západnej Afriky a pozostáva z 15 sopečných ostrovov. Najväčší je ostrov Santiago, na ktorom leží hlavné mesto Praia. Kapverdské ostrovy boli objavené Portugalskom v 15. storočí, dovtedy boli ostrovy neosídlené. Spočiatku boli ostrovy využívané, ako zásobovacia stanica pri plavbách na juh. Neskôr sa tu začala pestovať cukrová trstina. Na tento účel sem začali privážať černošských otrokov. Tým sa Kapverdy stali dôležitým obchodným prístavom pre obchod s otrokmi. Kapverdská republika vznikla roku 1975 vyhlásením nezávislosti od Portugalska. V 90. rokoch sa začal rozvíjať turizmus, ktorý sa stal hlavným zdrojom príjmov na ostrovoch.

Čo ponúkajú Kapverdské ostrovy?

Najväčším lákadlom Kapverdských ostrovov sú luxusné hotely a piesočnaté pláže. Najznámejšie turistické destinácie sú ostrovy Sal a Boa Vista, ktoré ponúkajú obrovské možnosti oddychu. Určite by ste nemali vynechať návštevu miestnej metropoly Sal Rei a jej úchvatnú architektúru v portugalskom štýle a tiež najznámejšiu pláž Santa Monica.

Čo treba vedieť pred cestou na Kapverdy?

Pre vstup do krajiny je potrebný cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov a víza. Víza sa kupujú priamo na letisku za poplatok 25 eur. Domácou menou je eskudo, aktuálny kurz ponúka približne 100 eskudo za 1 euro. V strediskách sa dá platiť aj eurom alebo platobnou kartou. V krajine je zakázaný nudizmus a kúpanie bez vrchného dielu plaviek. Kapverdy sú všeobecne pohodovou a uvoľnenou krajinou, kde si turistov vážia a správajú sa k nim zdvorilo.

Porovnanie cien

Ceny na Kapverdských ostrovoch sú kvôli nutnosti dovozu väčšiny produktov vyššie ako vo zvyšku Afriky. Pre nás veľmi podobné ako na Slovensku.

  • Chlieb = 0,90 €
  • Voda (1,5 l) = 0,70 €
  • 1 l mlieka = 0,90 €
  • Porcia jedla v rýchlom občerstvení = 5 €
  • Porcia jedla v lacnej reštaurácii = 6 €
  • Porcia jedla v reštaurácii strednej triedy = 8 €
  • Kapučíno = 0,60 €
  • Fľaša vína = 4 €

Bezpečnosť na ostrovoch

Kapverdy sú bezpečnou a stabilnou krajinou s výbornými podmienkami pre turistov. Odporúčame zvýšený dohľad nad osobnými vecami v oblastiach s vysokým pohybom turistov. Podobne, ako v iných krajinách tu hrozí riziko drobných krádeží. O aktuálnej bezpečnostnej situácií sa môžete informovať na stránkach ministerstva zahraničia. Aj napriek vysokej bezpečnosti vám odporúčame zbaliť si so sebou cestovné poistenie. Ceny všetkých poisťovní si môžete porovnať tu.

Ďalšie aktuality