Ako na overenie PZP podľa ŠPZOverenie Poistného zmluvného poistenia (PZP) je užitočné v prípade, ak vám niekto spôsobí poistnú udalosť. Často nedochádza ku všetkým potrebným úkonom, ktoré nehoda vyžaduje alebo vinník z miesta činu utečie. V takomto prípade odporúčame zapamätať si evidenčné číslo vozidla, teda ŠPZ. Ak ste poistnú udalosť spôsobili vy, viete si ľahko overiť údaje o vašom PZP.

Ako zistiť PZP podľa ŠPZ online?

  • PZP musí mať zo zákona uzatvorené každé vozidlo s ŠPZ. Pri autonehode viete na základe ŠPZ zistiť číslo poistnej zmluvy a názov poisťovne, kde je vozidlo poistené.
  • Vďaka online nástrojom je možné overenie PZP podľa ŠPZ. K overeniu budete musieť vypísať evidenčné číslo vozidla (ŠPZ), dátum, ku ktorému chcete zistiť informácie o vozidle a overovací kód. Po zadaní získate informácie o čísle poistnej zmluvy, názov poisťovne a dátum uzatvorenia PZP pre vozidlo. Dané informácie majú len informačný charakter.
  • Slovenská kancelária vedie online register vozidiel. Zverejňuje informácie o poistení každého vozidla. Podľa získaných informáciá je možné vinníka nahlásiť a získať tak finančné odškodnenie.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na info@x-poistenie.sk. S radosťou vám pomôžeme pri overení PZP na základe ŠPZ.

Ďalšie aktuality