​Podporujeme folklór so srdcom šarišského temperamentu5.októbra 2017 pokrstila ľudová hudba Šarišanci na Veľkej scéne Divadla Jonáša Záborského v Prešove svoje nové CD. Krst albumu Dzifče počarovne sprevádzal takmer dvojhodinový koncert v úplne vypredanej divadelnej sále. Krstným otcom CD sa stal predseda Prešovského samosprávneho kraja Peter Chudík.

O nabitý program vo veľkom štýle sa okrem výborného koncertu Šarišancov spolu so speváčkou Vladkou Keselicovou postaralo aj mnoho významných hostí, medzi ktorými bol aj Štefan Štec, významný predstaviteľ rusínskeho folklóru, či legendárny primáš Ľubo Šimčík, učiteľ terajšieho primáša Šarišancov Mariána Sirku. Okrem nich sa na pódiu predstavil aj saxofonista Mário „Gapa“ Garbera, ktorý sa spolupodieľal aj na nahrávaní samotného albumu. Vypredaný krst profilového CD okorenil svojimi vtipmi aj ľudový rozprávač Jožko Jožka.

Šarišanci neodmysliteľne patria k srdcu východoslovenského folklóru. Odohrali už nespočetné množstvo koncertov, podujatí a osláv a sú azda najznámejšou ľudovou skupinou na Východnom Slovensku.

Ako hlavný partner Šarišancov sme si tento skvelý koncert nemohli nechať ujsť ani my v x-poistenie. Úžasná atmosféra na pódiu aj v hľadisku nás opäť utvrdila v tom, že na Východe to žije folklórom, ktorý pretrváva po generácie a oslovuje aj mladých ľudí. Aj my podporujeme ľudovú tvorbu a ľudové tradície Šariša, preto si u nás ľudia už tri roky môžu vybrať poistenie podľa svojej chuti a za „ľudové ceny“. Vďaka možnosti výberu poistenia ušetria a môžu si užívať každý deň naplno a bez starostí.

Porovnať ceny PZP