Ušetrite peniaze za výmenu čelného sklaZimné obdobie a úprava ciest formou odhrnu snehu alebo posypu - obdobie, kedy 70% našej klientely rieši poškodené čelné sklá. Oprava čelného skla môže stáť tisícky eur a PZP v tomto prípade nemusí stačiť. Poďme sa v článku spoločne pozrieť na možnosti ochrany vášho auta a zároveň aj peňaženky.

Spoliehať na PZP sa nemusí vyplatiť

Poistné zmluvné poistenie (PZP) vás chráni iba pri vami spôsobenej škode. Ak vám druhý vodič spôsobí poškodenie čelného skla, škoda bude uhradená z jeho PZP. Samozrejme iba v prípade, že zastavíte dané vozidlo a riadne spíšete škodovú udalosť s vodičom. Dôkazné bremeno je v tomto prípade na strane poškodeného. Ten musí poisťovni dokázať, že sa škodová udalosť stala tak, ako to hlási. Ani to vám nezaručí plné krytie škody. Konečné rozhodnutie má v rukách poisťovňa.

Havarijné poistenie je spoľahlivé riešenie

Čelné sklo je štandardne zahrnuté v každom havarijnom poistení. Pri plnení stačí, ak poškodený zdokladuje poškodenie čelného skla a vystaví poisťovni faktúru z opravy. Jedinou nevýhodou je odrátanie spoluúčasti. Spoluúčasť si klient dohodne v zmluve. Majiteľom starších áut sa havarijné poistenie kvôli vysokej cene uzatvárať nevyplatí.

Plnenie z pripoistenia k PZP

Vo väčšine poisťovní si môže klient k svojmu PZP objednať pripoistenie čelného skla. Pripoistenie sa hodí klientom, ktorí nechcú ročne platiť stovky eur za havarijné poistenie. Výhodou pripoistenia je, že sa uzatvára s nízkou alebo dokonca žiadnou spoluúčasťou. Pripoistenie čelného skla na sumu 500 eur vás vyjde na 50 eur ročne a poskytne spoľahlivú ochranu.

Poistenie čelného skla, ako samostatný produkt

Poistenie čelného skla sa dá vo viacerých poisťovniach uzavrieť aj ako samostatný produkt. Výhodou je, že nemusíte hľadať vinníka a ušetrí vás nekonečnej byrokracie. Zaujímavé produkty ponúka napríklad Hornet autosklo - špecializuje sa na čelné sklá a dokonca zabezpečuje ich opravy a výmeny. Tento typ poistenia sa väčšinou uzatvára bez spoluúčasti a neprichádzate kvôli nemu o bonusy v poisťovni.


Portfólio produktov slovenských poisťovní je naozaj pestré a výber riešenia je len na vás. Veľmi radi vám poradíme s výberom správnej voľby pre vaše auto. Neváhajte a kontaktujte nás na info@x-poistenie.sk.

Ďalšie aktuality