Horúca novinka: Poisťovňa Rapid Life krachuje, klienti prídu o peniaze!Rapid life skutočne krachuje, klienti prídu o peniaze.

Poisťovňa Rapid life bola už niekoľko rokov „čiernou ovcou“ na poistnom trhu. Jej zvláštne praktiky voči klientom i Národnej banke Slovenska prerástli do enormných rozmerov a poisťovňa preto ide do konkurzu. Doplatia na to najmä klienti, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou svoje úspory už neuvidia.

Poisťovňa podľa nútenej správkyne Ireny Sopkovej poškodila svojich klientov najmä tým, že nekalo manipulovala s finančnými prostriedkami. Rapid life údajne odpredala budovu v Košiciach pod cenu príbuznému člena predstavenstva a vo veci sa zistila aj fiktívna pohľadávka poisťovne voči NBS. Ide teda o viaceré trestné činy, najmä o trestný čin podvodu a sprenevery.

V poisťovni Rapid life je ešte stále evidovaných približne 14 000 zmlúv, plus 1500 ďalších, na ktorých malo byť klientom vyplatených okolo 2,7 milióna eur. Poisťovňa pre podvodné hospodárenie nemá finančné prostriedky na vyplatenie zmlúv ani na základné prevádzkové náklady. Od začiatku tohto roka teda úplne prestala vyplácať klientov.

Zlyhanie poisťovne je na poistnom trhu výnimočné, pretože poisťovne sa v súčasnosti považujú za stabilné.

Vo štvrtok sa v rámci tejto kauzy plánuje tlačová konferencia, na ktorej má predstaviť svoje stanovisko aj Rapid life. O nových podrobnostiach vás budeme informovať.