PZP motocykla online: Vychutnajte si jazduPoistné zmluvné poistenie (PZP) na motocykel je potrebné mať uzatvorené odo dňa prihlásenia na polícii. Ak nato zabudnete, hrozí vám "mastná" pokuta. Prečo? PZP musí mať zo zákona každé vozidlo s EČV, a to vrátane motorky.

Ako na PZP motocykla?

  • PZP môžete uzatvoriť v jednej z 11. poisťovní na slovenskom trhu. Veľkou výhodou je to, že nemusíte chodiť na pobočku poisťovne osobne. PZP môžete uzavrieť jednoducho - online (Odkaz nájdete tu).
  • Pri uzatvorenom PZP motocykla je dôležité vedieť údaje o majiteľovi motocykla, držiteľovi motocykla a údaje z technického preukazu. Na cenu má najväčší vplyv objem motora, škodovosť držiteľa, vek držiteľa a okres evidencie.
  • Najjednoduchším spôsobom, ako si porovnať cenu v jednotlivých poisťovniach, je použiť online kalkulačku. Po zadaní základných údajov do kalkulačky sa vám zobrazí výška poistného všetkých poisťovní. Na základe získaných informácií si môžete vybrať tú najvýhodnejšiu ponuku.
  • Dbajte na pravdivo vyplnené údaje. Pri neuzatvorenom alebo nesprávne vyplnenom PZP motocykla vám okrem finančnej pokuty hrozí aj náhrada škody poškodenej osobe.
  • PZP motocykla vyberajte na základe dobrých skúseností a odporúčaní klientov. Na výber máte aj dobrovoľné a doplnkové poistenie motocykla. Touto formou môžete ochrániť milovaný stroj pred krádežou a zlodejmi.
  • Zrušenie zmluvy je potrebné ohlásiť najneskôr 6 týždňov pred výročím. Ak ste zmluvu uzatvorili 1.1.2018, musíte ju vypovedať najneskôr 6 týždňov pred dátumom 1.1.2019.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na info@x-poistenie.sk. S radosťou vám pomôžeme pri výbere PZP motocykla.

Ďalšie aktuality