Šťastné a bezstarostné s poistením domácnostiŽiarovky na stromčeku, sviečky, prskavky či rôzne svetelné dekorácie v interiéri aj v exteriéri sú každoročnou „povinnou výbavou“ Vianoc. Všetko svieti, trblieta sa a vám by ani nezišlo na um, že aj malá čajová sviečka môže spôsobiť hotovú pohromu.

Požiare či skraty bývajú počas Vianoc na dennom poriadku. Vyriešiť ich môžete vďaka poisteniu nehnuteľnosti a poisteniu domácnosti, ktoré slúžia na zmiernenie následkov nečakaných situácií. Najlepšie je ich mať uzatvorené obe, pretože každé z nich kryje niečo iné. V prípade, že vám požiar okrem záclon a nábytku poškodí aj stavebné časti, ako napr. podlahy, potrebujete aj poistenie nehnuteľnosti. Oheň totiž nemusí pôsobiť priamo, stačí aj sálavé teplo, zadymenie, sadze alebo voda, ktorou sa požiar hasil. No, ak išlo o škodu spôsobenú nedbanlivosťou alebo úmyselným konaním poistníka, poisťovňa môže znížiť preplatenie alebo vám škodu vôbec nepreplatí.

Počas sviatkov sa tiež stáva, že sa susedia nad vami vyberú na zimnú dovolenku a začne im tiecť voda z pokazeného vodovodného ventilu. Tu treba tiež pamätať na to, že pokiaľ boli príčinou vytopenia dlhodobo zanedbávané potrubia, poisťovňa môže krátiť poistné.

Ak sa chystáte na dovolenku vy, dbajte aj na správne zabezpečenie dverí a okien. Krádež môže byť súčasťou poistnej zmluvy, ale môže sa dať aj pripoistiť. Rovnako je to aj v prípade vandalizmu a poškodeného plota či fasády, alebo rozbitého okna.

Obe poistenia sa vám vyplatia aj počas tuhej zimy s poriadnou snehovou nádielkou, keď sa vám pod ťarchou snehu poškodí strecha alebo krov. Vtedy je vhodné aj poistenie vedľajších stavieb, napríklad garáže, aby ste to pri poškodení nemuseli platiť z vlastného vrecka.

S poistením nehnuteľnosti a domácnosti si teda nechajte poradiť u odborníka a vyskladajte si ho tak, aby bolo pre vás nápomocné.

Poistenie majetku