Výroba Land Rover v Nitre sa presúva na rok 2019Britský investor sa rozhodol na Slovensku spustiť výrobu nových modelov. Jaguar Land Rover začal výstavbu závodu v roku 2016. Automobilka v Nitre už srší čulým pracovným ruchom. Hoci pri pohľade zvonku je závod hotový, v objekte sa koná skúšobná verzia.

Výroba modelu Land Rover Discovery sa presúva

Britská automobilka prichádza s výrobou luxusného modelu Discovery. Nitriansky závod bude vyrábať celý rad nových hliníkových vozidiel. Prvý model Discovery sa má vyrábať v počte do 150 tisíc kusov ročne. Výroba sa zo septembra 2018 presúva na začiatok roka 2019. V ďalšej etape produkciu zdvojnásobí. Do dvoch rokov plánuje britský investor začať vyrábať aj druhý model. Zatiaľ model nešpecifikoval.

Veľkým plusom je zvýšenie pracovných pozícií

Do roku 2020 chce automobilka zamestnať 2800 pracovníkov. Priemerná mesačná mzda sa pohybuje v rozmedzí 900 - 1800 eur. Záleží na pracovnej pozícii a dosiahnutom vzdelaní. Očakáva sa, že Land Rover vytvorí na Slovensku ďalších 22 tisíc nepriamych pracovných miest. Predpokladaná životnosť továrne je viac ako 50 rokov.

Na nový model sa tešia najmä chlapi

Premýšľate o kúpe nového modelu? Luxusné auto je snom každého chlapa. Land Rover Discovery je navrhnuté tak, aby priťahovalo pohľady v meste aj teréne. Vzniklo spojením legendárnych schopností značky a luxusného dizajnu. Cena modelu Discovery sa pohybuje od 55 tisíc eur. Priemernú cenu PZP môžete očakávať okolo 199 eur.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na info@x-poistenie.sk. Radi vám pomôžeme pri výbere PZP akéhokoľvek automobilu.


Ďalšie aktuality