Zažite v lete Japonsko plné festivalovZažite naplno krajinu vychádzajúceho slnka v letnej sezóne. Pozrite sa spolu s nami na Japonsko skrz tie najúžasnejšie festivaly v letnom období.

Gion Matsuri festival

Prebieha v meste Kyoto a dokážete si ho užiť počas celého júla. Ide o jeden z najznámejších festivalov v Japonsku. Počas festivalového obdobia sa ulice plnia stánkami s jedlom, pitím. Na festivale stretnete aj stánky s rôznymi tradičnými hrami a po večeroch ulicu plnú svetiel, hudby a radosti. Gion Matsuri je každoročný festival s hlbokou tradíciou.

Festival Gion Matsuri vznikol v roku 898 ako očistný rituál na uspokojenie bohov. Tradičné hodnoty si zachoval dodnes. Počas celého júla sa v meste konajú rôzne podujatia. Vyvrcholením je 17. a 24. júl. Ide o masívny pochod alegorických vozov v uliciach. Na Gion Matsuri zažijete Japonsko ako krajinu plnú histórie.

Fuji rockový festival

Malé horské mestečko Naeba je známe krásnymi horami a lyžiarskymi svahmi. V lete sa v lyžiarskom stredisku koná najväčší hudobný festival pod šírym nebom v Japonsku. Festival je rajom pre milovníkov hudby každoročne v posledný júlový víkend. Užíva si ho pravidelne státisíce ľudí. Na Fuji rockovom festivale sa prezentujú viac ako 200 hudobných skupín (domácich aj zahraničných).

Tento rok sa môžete tešiť na skupinu Red Hot Chilly Pepers, Sia, Martin Garixx, Anne-Marie, The Cure, Jason Marz a mnoho ďalších známych skupín a interpretov. Zazriete Japonsko ako milovník hudby.

Sumidagawa festival ohňostrojov

Krajina vychádzajúceho slnka je známa veľkolepými ohňostrojmi. V hlavnom meste Japonska, Tokiu, sa na pobreží rieky Sumida koná festival ohňostrojov. Nočnú oblohu sfarbí až 20,000 ohňostrojov. Festival si môžete užiť z ulíc celého mesta. Na uliciach je plno stánkov s občerstvením. V prípade, ak si chcete užiť výhľad z pobrežných reštaurácií na rieke Sumida, je dôležité si miesto rezervovať vopred. Festival ohňostrojov v Tokiu sa bude konať v dvoch oblastiach.

  1. Pobrežie rieky Sumida - medzi mostami Kototoi a Sakura
  2. Pobrežie rieky Sumida - medzi mostami Komagata a Umaya

Na festivale sa uskutočňuje súťaž ohňostrojov, kde domáci a zahraničný výrobcovia pyrotechniky prezentujú svoje najlepšie ohňostroje. Publikum hodnotí ich žiarivé majstrovské diela. Ohňostroje budú vystreľované z prvej oblasti. Na nočnej oblohe uvidíte výnimočný pohľad na ohňostroje a užijete si Japonsko oslavne spolu s tisíckami domácich.

Japonsko bez starostí

Pred odchodom do Japonska nechajte všetky starosti doma a odíďte s čistou hlavou pripravenou na dobrodružstvo a festivaly. Zbaľte si so sebou ideálne cestovné poistenie na mieru. Ceny všetkých poisťovní si porovnáte pomocou online kalkulačky. Na info@x-poistenie.sk vám s radosťou poradíme.


Ďalšie aktuality