Poistenie čelného skla

Poistenie čelného skla poskytne Vášmu autu nadštandardnú ochranu!

Uzatvorte si poistenie autoskla a to všetko bez spoluúčasti, dokazovania viny a administratívy.


Poistenie čelného skla

Všetci poznáme situáciu, keď Vaše čelné sklo na aute poškodí kameň, ktorý odletel od kolesa iného auta. Je to najčastejšia poistná udalosť, ktorá sa stáva na cestách. Poisťovne tieto škody často nepoisťujú resp. neplnia. Niektoré poisťovne majú poistenie čelného skla v PZP ako pripoistenie, kde je v zmluve definovaná spoluúčasť. Klient si to vie poistiť aj v havarijnom poistení.

Tak či tak Vás čaká výmena skla.

Plnenie z PZP

Ak si klient chce uplatniť nárok na poistné plnenie z PZP musí zastaviť auto od ktorého kameň odletel,čo nie je vždy ľahké. A ak sa Vám to podarí, musíte mu dokázať, že kameň odskočil z jeho auta. Druhý vodič si nemusí byť istý, že škodu spôsobil práve on a nakoniec si to budete musieť zaplatiť sami.

Plnenie z Havarijného poistenia

Čelné sklo je štandardne poistené v každom havarijnom poistení. Nevýhodou je,že poistné plnenie je väčšinou podmienené spoluúčasťou, ktorú má klient dohodnutú v zmluve a aj stratou bez škodového priebehu. Čo môže mať vplyv na cenu poistenia v ďalšom poistnom období.

Plnenie z poistenia autoskla

Rozdeľujeme na poistenie čelného skla a poistenie skiel ako takých. V prvom prípade sa jedná iba o poistenie čelného skla na aute. V druhom prípade sú poistené všetky sklá na aute. Výhodou tohto poistenia je, že nepotrebujete hľadať vinníka. Poistenie skiel resp.čelného skla sa uzatvára so spoluúčasťou (najčastejšie 16,-€) alebo bez spoluúčasti a nemá vplyv na bonusy v PZP a havarijnom poistení.


Potrebujete poradiť alebo sa na niečo opýtať?

Napíšte nám svoje číslo a my Vám zavoláme späť.