3 dôvody, prečo je kamera do auta skvelou investíciouKamera do auta sa stáva v posledných rokoch čoraz obľúbenejšou súčasťou automobilov. Účelom kamery je starostlivo zaznamenávať každý detail počas vašej jazdy. Poznáte 3 dôvody, prečo ju jednoducho musíte mať?

1. Máte v rukách dôkaz o dopravnej nehode

Dôkaz o dopravných nehodách je hlavným dôvodom kúpy tohto zariadenia. Autokamera začne zaznamenávať video hneď ako naštartujete. Spoľahlivo nahráva aj v noci. V prípade nečakanej nehody viete poskytnúť efektívny a jednoznačný doklad. Ak klient predloží záznam o nehode, poisťovňa dokáže udalosť oveľa rýchlejšie vyriešiť.

2. Poskytuje dokonalé riešenie pre nezodpovedných vodičov

Autokamera výborne chráni poctivých a slušných účastníkov cestnej premávky. Každý z nás sa už stretol s nezodpovednými vodičmi. Sú nepríjemní a často aj bezohľadní. Dokonca môžu ohroziť životy ostatných vodičov. Oznámenie polícii o nedisciplinovanosti daného vodiča môže byť kľúčovým riešením, ako predísť zbytočným nehodám.

3. Môžete mať na očiach vaše deti alebo kamarátov

Máte strach požičiať auto vašim deťom alebo priateľom? Pri častom požičiavaní auta môžete zvážiť kúpu autokamery. Väčšina kamier je vybavená GPS navigáciou. Parkovania na verejných miestach sa tiež nemusíte obávať. Kamera spúšťa záznam pri vlámaní sa do auta. Okrem zaznamenávania všetkých detailov môžete skontrolovať aj rýchlosť jazdy.

Základné pravidlá používania autokamery

  • Zábery z auta môžete zhotovovať iba pre vlastnú ochranu práv. V prípade zverejnenia záznamu na internete môžete dostať mastnú pokutu. Tváre všetkých osôb musia byť v tomto prípade stále rozmazané.
  • Nie vždy sa dá záznam použiť ako kľúčový dôkaz. Preto je dôležité vsadiť na kvalitnejšiu autokameru s dobrým rozlíšením.
  • Autokameru je nutné umiestniť mimo zorného poľa vodiča.
  • V niektorých krajinách nie je používanie kamier do auta povolené. Ak sa chystáte do Nemecka, Rakúska alebo Portugalska, autokameru radšej odložte.

Istota je guľomet - pravidlo, ktoré platí aj na cestách.


Spôsobil vám niekto poistnú udalosť? Prečítajte si ako overiť PZP podľa ŠPZ a získajte finančné odškodnenie.


Ďalšie aktuality