Novinka na Slovensku: Prvé poistenie auta, ktoré zachraňuje ľudské životy1.10.2015, oPoisteni.sk

Poistenie auta môže zachrániť život. Túto novinku predstaví Generali poisťovňa v prípadovej štúdii na konferencii SIBAF Fórum 2015. Príďte si vypočuť, ako technológie vedia privolať pomoc vtedy, keď je posádka zranená.


Na Slovensku, ako v jednej z prvých krajín sveta, spustila poisťovňa Generali poistenie áut, ktoré na cestách zachraňuje ľudské životy. Zariadenie nainštalované priamo vo vozidle totiž po silnom náraze vyšle operátorovi signál, že auto narazilo. Ak je posádka zranená, automaticky na miesto nehody vyrážajú všetky záchranné zložky. Vodiča i jeho spolucestujúcich tak na cestách neustále ochraňuje zariadenie, ktoré privolá pomoc vždy, keď to potrebujú.

Ak aj auto nenarazí silno, ale posádka má problémy, či už zdravotné alebo technické, môže stlačiť „núdzové tlačidlo“, ktorým sa ihneď spojí s operátorom a ten posádke pošle potrebnú pomoc. Ak by teda vodič dostal počas jazdy napríklad infarkt, stlačí núdzové tlačidlo a operátor mu ihneď pošle pomoc. Rovnako aj v prípade technických problémov (nedostatok benzínu, defekt, porucha vozidla a podobne) vysiela operátor technickú pomoc alebo zabezpečí odtiahnutie vozidla.


shutterstock_254938699_2S poistením auta SOS Partner od poisťovne Generali tak majú ľudia pomoc na cestách neustále so sebou. Nemusia sa báť, že keď narazia, pomoc nepríde alebo príde neskoro. Pri autonehode ide často o sekundy a jej okamžité nahlásenie záchranným zložkám môže byť rozhodujúce.

Zodpovednou a bezpečnou jazdou si môžete vyjazdiť poistenie zadarmo. Poistenie SOS Partner je možné uzatvoriť buď k havarijnému poisteniu, alebo k havarijnému a povinnému zmluvnému poisteniu. Každý zákazník, ktorý si poistenie SOS Partner v poisťovni Generali uzatvorí, dostane ihneď zľavu z havarijného poistenia 5 % a z povinného zmluvného poistenia dokonca 10 %.

A navyše vodiči, ktorí neporušujú predpisy, môžu zodpovednou a bezpečnou jazdou získať z havarijného a povinného zmluvného poistenia až dvojnásobnú zľavu. Týmto dodatočným cenovým zvýhodnením si tak vyjazdia poistenie SOS Partner úplne zadarmo.

Na kontrolu štýlu jazdy a aktuálnej výšky zľavy slúži portál Kvalitný vodič, kde má poistená osoba personalizovaný prístup zadarmo. Má možnosť pozrieť si, či prekračuje povolenú rýchlosť, ako jazdí, po akých cestách jazdí, v akých časoch jazdí. No a odmenou za zodpovednú a bezpečnú jazdu je zľava, ktorá klientovi ušetrí desiatky eur.

Viac info na www.sospartner.sk

Zdroj: oPoisteni.sk