Zažite Thajsko na vlastnú päsťThajsko patrí medzi obľúbené destinácie Slovákov. Každoročne láka milióny turistov pre tropickú klímu, fascinujúcu kultúru a úžasné jedlo. V Thajsku sa rozprestiera 8 tisíc ostrovov s azúrovými plážami. Hlavnou turistickou atrakciou je hlavné mesto Bangkok. Ak vás láka zažiť thajskú kultúru na vlastnú päsť, prečítajte si týchto 7 tipov.

  • V Thajsku sa striedajú 3 ročné obdobia, a to teplé (november až február), chladné (marec až máj) a daždivé (jún až október). Na návštevu odporúčame teplé a chladné obdobie. Priemerná ročná teplota sa pohybuje okolo 28 - 38 °C. Niektoré oblasti sú obľúbené počas celého roka, napríklad mesto na východnom pobreží Pattaya.
  • Ide o bezpečnú krajinu. Približne o 10% lacnejšiu ako je Slovensko. Miestnou menou sú bathy (1€ = 35,945 THB). Príjem Thajska závisí od turistického ruchu, preto sú všetci turisti srdečne vítaní. Obyvatelia sú nesmierne milí, slušní a tolerantní. Napriek tomu sa neodporúča nosiť pri sebe väčšie množstvo peňazí.
  • Počas pobytu nepotrebujete žiadne povinné očkovania. Pri príchode z infekčných krajín je potrebný očkovací preukaz. Ak si budete vybavovať základné očkovania, môžu vás presviedčať, aby ste začali brať antimalariká. Antimalariká sa odporúčajú brať hlavne pri návšteve juhu krajiny.
  • Slováci môžu cestovať do Thajska na 30 dní zadarmo. V lietadle stačí vyplniť Visa on arival. Po prekročení 30. dní je bezvízová doba obmedzená na 15 dní. Pri opakovanej návšteve nemôžete presiahnuť 90 dní počas jedného polroka. Platnosť cestovného pasu musí byť najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny.
  • Cestovanie po Thajsku je jednoduché. Hovorí sa, že Thajsko je novodobé Chorvátsko. Na prepravu slúžia vlaky, autobusy a lode. Cestovné lísky je možné zakúpiť vopred cez stránku https://12go.asia/en.
  • Miestnym náboženstvom je prevažne budhizmus. Preto je dôležité myslieť na niektoré odlišnosti. Do chrámov vás pustia len ak ste vhodne oblečení. Musíte mať zakryté kolená, plecia a ženy nemôžu mať sandále. Špeciálne vážení sú budhistickí mnísi.
  • Ak cestujete na vlastnú päsť, zbaľte si dobré cestovné poistenie. Ceny všetkých poisťovní si môžete bezplatne porovnať pomocou online kalkulačky.

NÁŠ TIP: Zástrčky majú odlišné rozmery, preto nezabudnite na redukciu.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom cestovného poistenia nás neváhajte kontaktovať na info@x-poistenie.sk.


Ďalšie aktuality